Przejdź do treści

Wypadanie włosów po COVID-19

Wypadanie włosów po COVID-19 to zjawisko, które dotyka coraz więcej osób, które przeszły zakażenie koronawirusem. Jest to efekt stresu oksydacyjnego, który wywołuje wirus w organizmie i zaburza cykl wzrostu włosów. W rezultacie włosy zaczynają wypadać nadmiernie, często tworząc przerzedzenia lub łysiny.

Wypadanie włosów po COVID-19 jest zwykle przejściowe i ustępuje po kilku miesiącach od zakończenia choroby. Jednak nie należy bagatelizować tego problemu, ponieważ może on wpływać negatywnie na samopoczucie i samoocenę osoby dotkniętej. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty, który oceni stan skóry głowy i włosów, zaleci odpowiednie leczenie i doradzi, jak dbać o włosy w domu.

koronawirus

Jednym z miejsc, gdzie można uzyskać fachową pomoc w zakresie wypadania włosów po COVID-19, jest nasz gabinet trychologiczny w Łomży. Trychologia to nauka zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry głowy i włosów. W naszym gabinecie trychologicznym w Łomży można skorzystać z następujących usług:

  • badanie skóry głowy i włosów za pomocą mikrokamery i trychoskopu, które umożliwiają dokładną ocenę stanu włosów i wykrycie ewentualnych chorób skóry głowy,
  • zabiegi mezoterapii igłowej lub bezigłowej, które polegają na podawaniu pod skórę lub na powierzchnię skóry specjalnych preparatów stymulujących wzrost włosów i poprawiających ich kondycję,
  • zabiegi ozonoterapii, które polegają na naświetlaniu skóry głowy ozonem, który ma działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne i regenerujące,
  • zabiegi peelingów enzymatycznych lub kwasowych, które polegają na złuszczaniu martwego naskórka i oczyszczaniu skóry głowy z nadmiaru sebum i zanieczyszczeń,
  • zabiegi maskami odżywczymi lub regeneracyjnymi, które polegają na nakładaniu na skórę głowy i włosy specjalnych kosmetyków nawilżających, odżywiających i wzmacniających włosy.

Wszystkie zabiegi są dobierane indywidualnie do potrzeb i problemów każdego klienta. Przed rozpoczęciem kuracji trychologicznej należy umówić się na konsultację, podczas której trycholog przeprowadzi wywiad medyczny, oceni stan skóry głowy i włosów oraz zaproponuje plan leczenia. Leczenie trychologiczne może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od stopnia zaawansowania problemu.

Wypadanie włosów po COVID-19 nie jest czymś, czego należy się wstydzić lub ukrywać. Jest to naturalna reakcja organizmu na przebytą infekcję i można ją skutecznie leczyć. Warto więc zadbać o swoje włosy i skorzystać z pomocy profesjonalistów. Zapraszamy do naszego gabinetu trychologicznego w Łomży, gdzie zadbamy o zdrowie i piękno Twoich włosów.

Masz pytania? Chcesz zarezerwować wizytę?

Zarezerwuj wizytę telefonicznie lub mailem

Jeśli chcesz się spotkać z naszym specjalistą – zarezerwuj wizytę.
Kliknij i sprawdź jak wygląda wizyta u trychologa.
Zarezerwuj wizytę telefonicznie: +48 510 966 339
Zarezerwuj wizytę mailem: kontakt@mktrycholog.pl

Adres gabinetu w Łomży:
MK Gabinet Trychologiczny Marta Błaszkowska
Ul. Mazowiecka 1/16
18-400 Łomża
NIP 718 206 64 38

Gabinet otwarty od poniedziałku do piątku 9.00-17.00 (wizyty po wcześniejszym umówieniu się).

Jak do nas trafić?
Znajdujemy się w pawilonach handlowych Mazowiecka. W pawilonach tych znajdują się między innymi Xeromax oraz Jubiler Składanek. Trafisz do nas trzecim wejściem do budynku (wejście naprzeciwko przystanku autobusowego)

Skorzystaj z formularza kontaktowego.