Przejdź do treści

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów upiększających XXI wieku. Polega ona na podaniu za pomocą igły i strzykawki, do skóry właściwej, różnego rodzaju substancji, w zależności od obszaru poddawanemu zabiegowi oraz efektowi, jaki chcemy uzyskać.

Przed zabiegiem skóra jest odpowiednio rozluźniana i oczyszczana. Zabieg jest odczuwalny, ponieważ stosuje się igły, bardzo cienkie i krótkie. Dzięki takim działaniom, składniki aktywne są bezpośrednio aplikowane do miejsc, które tego potrzebują, dając jednocześnie bardzo szybkie efekty kosmetyczno-terapeutyczne.mezoterapia

Jako trycholog oferuję Państwu zabiegi mezoterapii igłowej skóry głowy. W zależności od problemu włosowego, rodzaju skóry głowy czy stanu zdrowia, indywidualnie dobieram odpowiedni preparat. Przed zabiegiem przeprowadzana jest szczegółowa rozmowa, zbieram wywiad medyczny, kolejno przeprowadzam badanie trychologiczne. Na podstawie zebranych informacji dobieram pod Klienta rodzaj preparatu a także częstotliwość zabiegów. Sam zabieg, z przygotowaniem skóry głowy trwa około 40 minut.

Mezoterapia – trochę szerzej:

W medycynie estetycznej, kosmetologii czy trychologii wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty do mezoterapii, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu. Są gotowe mieszanki służące rozjaśnieniu cery, zlikwidowaniu zmarszczek, wygładzeniu bruzd, zahamowaniu wypadania włosów, zmuszeniu włosów do odrostu, czy wiele wiele innych. Są także preparaty jednoskładnikowe typu kofeina, biotyna, krzem witamina C itd. Poprzez stosowanie strzykawki z igłą, bariera naskórkowa przestaje istnieć. Iniekcja pozwala uzyskać dosyć szybkie efekty rewitalizacyjne. W zależności od rodzaju, składniki aktywne są wstrzyknięte bezpośrednio w głąb skóry właściwej, co z kolei zapewnia ich optymalne stężenie oraz  dostępność.

Mezoterapia igłowa bazuje na dwóch mechanizmach biorewitalizacyjnych. Pierwszy, biologiczny- to po prostu podawana substancja i jej wpływ na problem. Drugi mechanizm jest ściśle mechaniczny, gdyż dotyczy właśnie przerwania tkanki skóry igłą, wytwarzając efekt gojenia się rany w sposób ogniskowy. Dochodzi do samo regeneracji po licznych nakłuciach. Zabieg mezoterapii igłowej to nic innego jak gęste ( co około 1-1,5cm), śródskórne podanie preparatu w bardzo niewielkich objętościowo ilościach. W trakcie zabiegu na skórze głowy, zużywa się zwykle do 2 ml preparatu. Na skórze głowy powstają malutkie grudki, zawierające zdeponowany preparat. Zarówno grudki jak i ślady po nakłuciach znikają po 12-24 godzinach. Składniki aktywne aplikowanych preparatów całkowicie wchłaniają się w podany obszar. Kaskadowo dochodzi do nawilżenia nakłuwanego miejsca, do odżywienia a jednocześnie poddany obszar ulega regeneracji i rewitalizacji.

mezoterapiaMezoterapia igłowa skóry głowy wymaga, aby głowa była dokładnie umyta przed zabiegiem. Ponadto planując takie zabiegi, należy zrezygnować na 4-7 dni z sauny, basenu, na 3 dni z ostrego słońca a także mocnego wysiłku fizycznego. Przed zabiegiem zawsze zbierany jest wywiad z Klientem, gdzie są przedstawiane przeciwwskazania a także przekazywane są szczegółowe informacje związane z pielęgnacją pozabiegową.

Efektywność mezoterapii igłowej:

Zabiegi mezoterapii wpływają na skuteczne i naprawdę głębokie nawilżenie skóry. Skład podawanych preparatów uzupełnia niedobory witamin, minerałów, wspomagane jest mikrokrążenie a przede wszystkim – dzięki stymulacji komórek dochodzi do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększają one napięcie a także elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości włosów, ich jakości a także wyraźnie hamowane jest wypadanie włosów.

Najważniejszą jednak informacją a także zaleceniem jest to, że aby uzyskać pełną efektywność należy poddać się serii zabiegów, zwykle 4-6 w przedziale cyklicznym co 9-14 dni. Dzięki zaś zabiegom podtrzymującym, odbywającym się raz na 3miesiace, efekty wdrożonej kuracji utrzymają się znacznie dłużej.

W razie pytań proszę dzwonić: 510966339

Od czerwca MK GABINET TRYCHOLOGICZNY wprowadza w wachlarz usług zabiegi biorewitalizacyjne obejmujące pozostałe obszary ciała.

Zapoznaj się z cennikiem i skontaktuj się z nami poprzez FORMULARZ.