Przejdź do treści

Czym jest i jakie są jej efekty.

Mezoterapia igłowa. Czym jest i jakie są jej efekty.

Mezoterapia igłowa

To zabieg medycyny estetycznej, który polega na wprowadzaniu do skóry specjalnych koktajli witaminowych, kwasu hialuronowego, peptydów i innych substancji aktywnych. Zabieg ten ma na celu poprawę kondycji, nawilżenia i odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Może być stosowana także w celu redukcji cellulitu, rozstępów, blizn i wypadania włosów.

Wypadanie sezonowe włosów – dlaczego włosy wypadają zimą?

Wykorzystuje bardzo cienkie igły o długości od 0,5 do 4 mm, które nakłuwają skórę na głębokość od 0,5 do 2 mm. W ten sposób tworzą mikrouszkodzenia, które stymulują procesy regeneracyjne i produkcję kolagenu i elastyny. Ponadto igły umożliwiają dostarczenie do skóry odpowiednio dobranych preparatów (mezokoktaili), które działają na różne problemy skórne.

Efekty mezoterapii igłowej

Zabieg mezoterapii igłowej jest zwykle wykonywany w seriach od 3 do 6 sesji w odstępach co 2-4 tygodnie. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale najlepsze rezultaty uzyskuje się po zakończeniu całej serii. Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu. Należy unikać słońca, sauny, basenu i intensywnego wysiłku fizycznego przez kilka dni po zabiegu. Możliwe są także drobne podrażnienia, zaczerwienienia lub siniaki w miejscach nakłuć, które ustępują po kilku dniach.

Mezoterapia igłowa to skuteczna i nowoczesna metoda poprawy wyglądu i zdrowia skóry. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej usłudze lub umówić się na konsultację i zabieg, zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem.

Kliknij i umów się na wizytę u nas.

Mezoterapia igłowa. Czym jest i jakie są jej efekty.