Przejdź do treści

Czym jest i jakie są jej efekty.

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym. Czym jest i jakie są jej efekty?

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym to nowoczesna i skuteczna metoda odmładzania skóry, która polega na podawaniu pod naskórek preparatu zawierającego skoncentrowane czynniki wzrostu pochodzące z krwi pacjenta. Zabieg ten stymuluje procesy regeneracyjne i odnowy komórkowej, poprawiając jakość, jędrność i elastyczność skóry. Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym może być stosowana na twarz, szyję, dekolt, dłonie, a także na skórę głowy w celu zapobiegania wypadaniu włosów i pobudzania ich wzrostu.

Wypadanie sezonowe włosów – dlaczego włosy wypadają zimą?

Wykorzystuje bardzo cienkie igły o długości od 0,5 do 4 mm, które nakłuwają skórę na głębokość od 0,5 do 2 mm. W ten sposób tworzą mikrouszkodzenia, które stymulują procesy regeneracyjne i produkcję kolagenu i elastyny. Ponadto igły umożliwiają dostarczenie do skóry odpowiednio dobranych preparatów (mezokoktaili), które działają na różne problemy skórne.

Jak przebiega zabieg i jak się do niego przygotować?

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym to zabieg medycyny estetycznej, który polega na podskórnym podawaniu własnej krwi pacjenta, uprzednio odwirowanej i wzbogaconej w płytki krwi. Zabieg ten ma na celu pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry, poprawę jej jędrności, nawilżenia i kolorytu, a także redukcję zmarszczek i blizn. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczna i skuteczna, ponieważ wykorzystuje naturalne właściwości krwi, która jest bogata w czynniki wzrostu i cytokiny.

Jak przebiega zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym składa się z kilku etapów:

1. Pobranie krwi z żyły pacjenta. Zwykle pobiera się około 10-20 ml krwi, w zależności od obszaru leczonego.

2. Odwirowanie krwi w specjalnej wirówce, która oddziela osocze bogatopłytkowe od reszty składników krwi. Osocze bogatopłytkowe ma żółtawy kolor.

3. Przygotowanie skóry do zabiegu. Skóra jest oczyszczana i dezynfekowana, a następnie znieczulana kremem lub sprayem znieczulającym.

4. Podawanie osocza bogatopłytkowego za pomocą cienkiej igły lub pistoletu mezoterapeutycznego. Osocze jest wprowadzane w niewielkich ilościach w różnych punktach skóry, tworząc siatkę mikrouszkodzeń, które stymulują procesy naprawcze.

5. Zakończenie zabiegu i pielęgnacja skóry. Po zabiegu skóra jest delikatnie masowana i nakładany jest krem łagodzący. Skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta i podrażniona przez kilka godzin lub dni po zabiegu. Należy unikać ekspozycji na słońce, solarium, saunę i basen przez około tydzień po zabiegu. Zaleca się stosowanie kremów z filtrem UV i nawilżających.

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym – jak się przygotować?

Aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, należy przestrzegać kilku zasad przed zabiegiem:

– Nie przyjmować leków przeciwzapalnych, przeciwkrzepliwych i aspiryny przez co najmniej tydzień przed zabiegiem.

– Nie pić alkoholu i nie palić papierosów przez co najmniej 24 godziny przed zabiegiem.

– Nie stosować kosmetyków zawierających kwasy owocowe, retinol lub witaminę C przez co najmniej 3 dni przed zabiegiem.

– Nie wykonywać innych zabiegów na skórze, takich jak peelingi, mikrodermabrazja czy laseroterapia przez co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem.

– Poinformować lekarza o ewentualnych chorobach, alergiach lub ciąży.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym?

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym (PRP) to zabieg medycyny estetycznej, który polega na pobraniu krwi od pacjenta, odwirowaniu jej w specjalnym urządzeniu i wstrzyknięciu frakcji bogatej w płytki krwi do skóry. Celem zabiegu jest stymulacja procesów regeneracyjnych i odmłodzenie skóry. Mezoterapia PRP może być stosowana na twarz, szyję, dekolt, dłonie, owłosioną skórę głowy i blizny.

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym wskazania:

– utrata jędrności i elastyczności skóry

– zmarszczki i bruzdy

– przebarwienia i nierówny koloryt skóry

– cienka i sucha skóra

– wypadanie włosów i łysienie

– blizny potrądzikowe, pourazowe i pooperacyjne

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym – przeciwwskazania:

– ciąża i karmienie piersią

– choroby krwi i zaburzenia krzepnięcia

– choroby autoimmunologiczne i nowotwory

– aktywne infekcje skórne i opryszczka

– przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych i sterydów

– nadwrażliwość na składniki osocza

– alergia na antykoagulanty stosowane w preparacie

Mezoterapia PRP jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem, który poprawia jakość i wygląd skóry. Zabieg trwa około 30 minut i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Efekty mezoterapii PRP są widoczne po kilku tygodniach i utrzymują się do kilku miesięcy. Zabieg można powtarzać co 4-6 tygodni, w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Kliknij i umów się na wizytę u nas.

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym. Czym jest i jakie są jej efekty?