Przejdź do treści

 

mikropigmentacjaMikropigmentacja skóry głowy to aktualnie jedna z najnowocześniejszych metod związanych z trychologią, służąca do pomocy osobom łysiejącym lub z bliznami na obszarze skóry głowy/brody u mężczyzn. Metoda ta polega na zatuszowaniu obszaru objętego utratą włosów/blizną poprzez płytkie wprowadzenie pod skórę barwnika imitującego włos. Pisząc wprost – jej celem jest optyczne zagęszczenie włosów przy użyciu makijażu permanentnego. Efekt ten uzyskujemy poprzez nakłuwanie skóry głowy specjalnymi igłami o różnym rozmiarze, za pomocą których wprowadzany jest konkretny barwnik lub jego mieszanka. Kolory pigmentów dobierane są indywidualnie, tak aby efekt był jak najbardziej naturalny i tworzył spójną całość z kształtem oraz gęstością pozostałych włosów. Oferowane metody, dostępne technologie barwników ułatwiają    uzyskanie bardzo zadowalających efektów .

Zabieg wykonany u mężczyzn łysiejących androgenowo polega na dążeniu do uzyskania efektu „obciętych włosów na jeża”. Optycznie uzupełnia się braki włosów w okolicach zajętych patologią łysienia lub wykonuje się całkowity rysunek na całej głowie. Zabieg przeprowadzony prawidłowo i bezbłędnie staje się niewidocznym dla otoczenia. Bardzo dobrze sprawdza się przy widocznych bliznach na skórze głowy czy „łatkach” na zaroście. mikropigmentacjaOdpowiednio dobrana technika cieniowania plus wysokiej jakości sprzęt i barwniki sprawiają, że linergista czyni cuda.

Kobiety traktuje się odpowiednio inaczej. Mikropigmentacja sprawdza się najlepiej w przypadku utraty androgenicznej włosów na czubku głowy oraz na zakolach. U kobiet maskowanie wykonuje się metodą microbladingu tj : malowanie cienkich kreseczek, które w znacznym stopniu ułatwiają się „zlanie” z naturalnymi włosami w momencie związanych włosów, kiedy eksponujemy zakola. 

W zależności od wielkości miejsca do wytworzenia „tatuażu” zabieg może trwać od 1 do 5-6 godzin. Czasami może być potrzebne wykonanie dwóch lub trzech sesji. Samej procedurze może towarzyszyć delikatny ból. Niektóre gabinety oferują jednak znieczulenie miejscowe, co daje metodzie bezbolesność. Ze względu na możliwe zaczerwienienie skóry głowy, efekt może nie być widoczny natychmiastowo. Co ważne, bezpośrednio po zabiegu, barwa pigmentu jest bardzo intensywna, ale blednie w przeciągu tygodnia o około 50%, dając ostatecznie naturalny efekt

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg czasowy, tak jak makijaż permanentny wymaga czasami korekty i utrzymuje się na skórze głowy od 2 do 6 lat.

Mój Gabinet oferuje Państwu taka usługę, która będzie realizowana przez Pana Stefana Żurawskiego specjalistę od mikropigmentacji skóry głowy oraz  linergistę . Poniżej link do prac Pana Żurawskiego :

https://web.facebook.com/DejavuStudio.kolobrzeg/

Serdecznie zapraszamy po więcej informacji  pod nr: 510966339

Ceny i czas trwania zabiegu ustalane są indywidualnie, wahają się w granicach :

Zakola 1500-2000 zł

Szczyt głowy 1000-2000 zł

Zakola+ szczyt głowy 3000-3500zł

Zakola+ szczyt głowy+ tył 4000-5000zł

Cała głowa 5500-8000 zł

Blizna po FUE od 1000zł

Blizna STRIP  OD 1000zł

inne rodzaje blizn indywidualna wycena

KLIKNIJ I SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Mikropigmentacja skóry głowy – forma kamuflażu